کتابدونی

کتابایی که خوندیم رو اینجا مختصر می کنیم و در موردش حرف می زنیم

کتابدونی

کتابایی که خوندیم رو اینجا مختصر می کنیم و در موردش حرف می زنیم

ما ها نه نویسنده ایم و نه منتقد ادبی ولی به چیزهایی که می خونیم فکر می کنیم و در موردش حرف می زنیم. لذا نوشته های این وبلاگ لزوما درست نیست اما نتیجه فکرهای ماست. برداشت از مطالب آزاد اما با مسئولیت شرعی و حقوقی خواننده مطالب (نه نویسنده) است.

دنبال کنندگان ۶ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین مطالب

آخرین نظرات

۳۹ مطلب توسط «احسان بدریکوهی» ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «سفید لعنتی» نوشته «دیوید لیتون» ترجمه «فرشته هاشمی»

یک رمان قدیمی با موضوع زندگی سیاهان آفریقای جنوبی، یکی از اصلی ترین کشورهایی که تحت قوانین شدید نژادپرستانه اروپایی ها بوده

احسان بدریکوهی
۲۸ آذر ۹۷ ، ۲۳:۰۶ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر
بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب «هجرت سلیمان» نوشته «محمود دولت آبادی» 


یک رمان کوتاه از نویسنده ای معروف، احتمالا با هدف تشریح اوضاع اجتماعی زمان خودش 
احسان بدریکوهی
۲۸ آذر ۹۷ ، ۲۲:۴۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «خسرو و شیرین» سروده «حکیم نظامی گنجوی» 


خسرو شیرین


کتابی بسیار معروف که تا حالا فقط می دونستم معروفه اما هیچ وقت کامل نخونده بودمش

احسان بدریکوهی
۲۵ آبان ۹۷ ، ۱۲:۲۰ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم 

کتاب «مباحث رجعت» نوشته «آیت الله محمد سند» ترجمه «علیرضا قاسمی»کتابی با موضوع رجعت در دو جلد که به بررسی ابعاد مختلف این موضوع اعتقادی مهم می پردازه. 

آیت الله محمد سند، عالم بحرینی و از مراجع معروف شیعیان بحرین هستند که در غالبه دو جلد کتاب به بررسی موضوع رجعت در احادیث و ابعاد مختلف اون پرداختند. 

بخش اول کتاب؛ طرح این موضوع اه که حقیقتی به نام رجعت وجود داره و با ارائه ادله و اسناد فراوان از قرآن، احادیث و ادعیه راه هرگونه شک و شبهه در خصوص وقوع این موضوع رو می بنده. 

در بخش های بعدی؛ به اهداف رجعت، ابعاد مختلف رجعت، ترتیب رجعت ائمه، چرایی و چگونگی وقع رجعت با استفاده از احادیث پرداخته شده و نشانه های رجعت رو ذکر می کنه. 


در مورد کیفیت نگارش کتاب باید گفت که نگارش دلچسب و جذابی نداره، تکرارهای زیاد و تاکید فراوان بر احادیث و آیات برای اثبات موضوع خسته کننده است و شاید بهتر بود این موارد خلاصه میشد. یا به عبارتی این کتاب برای کسی که به دنبال اثبات موضوع هست، جمع آوری خوبی اه اما برای خواننده عمومی که به دنبال کسب اطلاعات و شناخت بیشتر اه خسته کننده است. 

احسان بدریکوهی
۰۹ شهریور ۹۷ ، ۱۴:۵۲ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «حتی یک قطره اشک هم نریخت» تالیف یک جمعی که اسم اشون یادم نیست.


کتاب تقریبا اصلا معروف نیست و حتی تو گوگل هم پیدا نمی شه :) واسه همین هم عکس صفحه اول اش رو نذاشتم فعلا، تا بعدا از روی کتاب عکس بگیرم و بذارم. اما با این حال، کتاب بدی نبود یک مرور خلاصه بر زندگی شهید چمران، از دوران دانشجویی تا بعد از اون تو آمریکا، مصر، لبنان، ایران و نهایتا شهادت اش.

در مورد چمران چندین کتاب تو این بلاگ داشتیم که کتاب های قوی تری بودند اما این کتاب یه جوری خلاصه خیلی از اون ها است. به صورت مختصر در مورد هر بخش نوشته که اگر کسی علاقه ای به خوندن کتاب طولانی نداره می تونه این مختصر رو بخونه و با زندگی ایشون بیشتر آشنا بشه.

احسان بدریکوهی
۱۰ آذر ۹۶ ، ۱۱:۵۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم 

کتاب «دو گوهر بهشتی» نوشته آیت الله دکتر «روح الله قرهی»یک کتاب اخلاقی در خصوص نحوه رفتار با پدر و مادر، حقوق والدین و عاق والدین.
احسان بدریکوهی
۱۵ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۳۱ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «خدا در اندیشه انسان» نوشته شهید «مرتضی مطهری»
یک کتاب کوتاه، در مورد اثبات خدا

احسان بدریکوهی
۰۳ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۱۲ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «رومانف ها» نوشته «کندیس فلمینگ» با ترجمه «محمدکاظم شجاعی»کتابی جذاب و خواندنی در مورد آخرین سال های حکومت آخرین خاندان سلطنتی در روسیه

احسان بدریکوهی
۱۵ تیر ۹۶ ، ۲۲:۰۴ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر


بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «قمارباز» نوشته «فیودور داستایوفسکی»رمان کوتاهی از داستایوفسکی که نشان دهنده اعتیاد خود داستایفسکی به بازی رولت می‌باشد که الهام بخش نوشتن این کتاب شد، نویسنده در هنگام نوشتن کتاب تحت مهلت سختی برای بازپرداخت بدهی اش ناشی از قمار بود. او این اثر را در 28 روز نوشته است!!

احسان بدریکوهی
۰۸ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲ نظر


بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «داستان سیستان» نوشته «رضا امیرخانی»
یک کتاب قطع وزیری حدود 300 صفحه ای مناسب برای همراه داشتن و مطالعه کردن و آشنایی بیشتر با جنبه های نسبتا نادیده از زندگی رهبر

احسان بدریکوهی
۱۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۹:۴۰ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰ نظر